четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 75
home Хроника

Полицијата фати две лица од Куманово кои кај себе имале марихуана

Полицијата фати две лица од Куманово кои кај себе имале марихуана

СВР  Куманово поднесе кривична пријава против Ј.Ф.(23) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба на наркотични дроги“.

На 23.04.2020,  на влез во село Доброшане, кумановско, полициски службеници извршиле преглед над Ј.Ф. и уште едно лице од Куманово, при што кај пријавениот пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус