среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 75
home Хроника

Полицијата фати дилери од тетовско

Полицијата фати дилери од тетовско

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.А.(37) од с.Шипковица, тетовско и против Ф.Ш.(27) од с.Чегране, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На ул.„Беличица“ во Гостивар полициски службеници, при извршен преглед, кај пријавените пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус