петок, 24. септември 2021. Вести денес: 70
home Хроника

Полицијата фати дилер од Скопје

Полицијата фати дилер од Скопје

Единицата за недозволена трговија поднесе кривична пријава против А.Р.(23) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 13.01.2021, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот во Скопје, при што пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус