четврток, 15. септември 2022. Вести денес: 65
home Хроника

Полиција упадна во стан во Охрид – упасени две лица од Скопје

Полиција упадна во стан во Охрид – упасени две лица од Скопје

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело,,овозможување на употреба на наркотични дроги“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Д.(33) од Скопје. При извршен претрес во стан на ул.„Богомилска“ во Охрид, што пријавената го користела,  пронајдени се амфетамини. Пријавената, на К.Ј. и Ј.П. двајцата од Скопје, во станот им овозможувала користење наркотични дроги.

Коронавирус