среда, 19. февруари 2020. Вести денес: 136
home Хроника

Полицајци удрени со автомобил во скопско, па почнале да пукаат во воздух

Полицајци удрени со автомобил во скопско, па почнале да пукаат во воздух

На 20.08.2019 во 01:10 часот во атар на село Бањани, скопскo полициски службеници откако забележале комбе натоварено со дрва превземале мерки и активности за запирање на возилото.

Возачот на даден знак не го сопрел возилото заради контрола туку истото продолжило со движење.

Во еден момент службено возило на полицијата било удрено од возило „Сеат“ а полициските службеници излегле од возилото и испукале неколку предупредувачки куршуми во воздух со цел сопирање на возилото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.