понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 192
home Хроника

Полицајци си уапсија колега во Скопје, бил агресивен

Полицајци си уапсија колега во Скопје, бил агресивен

На 07.09.2020 околу 03 ч. на ул.„Александар Урдаревски“ во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода М.Д. (полициски службеник) затоа што при контрола на неговото возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки одбивал да даде документи за идентификација и се однесувал агресивно кон полициските службеници.

Тој бил приведен во Полициското одделение Шуто Оризари, по што е известен Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди за натамошна постапка.

Локални избори 2021