понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 21
home Хроника

Полицајци нападнати во Неготино: Насилниците уапсени, познат нивниот идентитет

Полицајци нападнати во Неготино: Насилниците уапсени, познат нивниот идентитет

Две лица се приведени поради напад на полицајци во Неготино.

Како што информира МВР, изутринава во 2:30 часот во Неготино на улицата „Пекарев“ приведени се Н.М. (33) и Ј.Р. (32) од Неготино поради физички напад на полициски службеници при вршење на службени задачи.

Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава

Коронавирус