вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 110
home Хроника

Полицајци добивале закани со пиштол на избирачко место

Полицајци добивале закани со пиштол на избирачко место

На 31.10.2021 во 23:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 17:30 часот на избирачко место бр.2955, 2955/1, 2956, 2956/1 во Центар за рехабилитација во нас.Скопје – Север, додека полициски службеници вршеле обезбедување на избирачкото место, биле нападнати од И.Т.(42) од Скопје, заедно со повеќе, меѓу кои и И.Љ(39) од Скопје, кој со пиштол им упатувал закани.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус