петок, 10. јули 2020. Вести денес: 107
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хроника

Полицаец во Тетово уапсен во акција за спречување на трговија со наркотици

Полицаец во Тетово уапсен во акција за спречување на трговија со наркотици

Еден припадник на полицијата е уапсен попладнево откако при полициска акција кај него било пронајдено одредена количина забранети супстанции.

Акцијата е спроведена од страна на тетовската полиција, а според извори на АЛСАТМ, при контролата полицаецот се обидел да избега, но набрзо бил фатен и претресен, по што се утврдило дека поседува наркотици.

Иницијалите на приведениот полицаец сѐ уште не се откриваат. Како што дознава алсат, операцијата е во тек и во неа засега е уапсен уште еден осомничен.

Парламентарни избори 2020