вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 108
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Полицаец во Гази Баба си го чистел пиштолот, па си пукал во рака

Полицаец во Гази Баба си го чистел пиштолот, па си пукал во рака

На 08.02.2020 во 06:15 часот во Полициската станица Гази Баба, во службена просторија полицискиот службеник Д.Ѓ.(26), кој бил на работа при чистење на службениот пиштол испукал еден куршум и се повредил во пределот на левата дланка.

За време на настанот во просторијата бил и уште еден полициски службеник кој не бил повреден.

Д.Ѓ. бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Коронавирус