недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 42
home Хроника

Полицаец си пукал во нога додека го чистел пиштолот

Полицаец си пукал во нога додека го чистел пиштолот

На 16.11.2020 околу 03:00 часот во куќа во с.Инџиково, скопско. А.С.(24), полициски службеник, при чистење на службен пиштол, испукал еден куршум и се здобил со повреда во десното стапало.

А.С. е пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Известен е Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди.

Коронавирус