сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 42
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Полицаец си го заборавил пиштолот во тоалет во скопско казино

Полицаец си го заборавил пиштолот во тоалет во скопско казино

На 07.02.2020 во 15:30 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во тоалетот на  казино во трговски центар во Скопје бил пронајден пиштол.

На местото на настанот било излезено од полициски службеници и констатирано било дека се работи за пиштол кој бил сопственост на полициски службеник.

Известени се Одделот за внатрешна контрола и Јавен обвинител.

Парламентарни избори 2020