сабота, 17. септември 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Новиот директор на „Водовод“ контра Арсовска: Комисијата за пречистителната станица не се менува- нејасно е зошто Перински беше разрешен

home Хроника

Полицаец се повредил при извршување на полициска вежба- веднаш му била укажана помош

Полицаец се повредил при извршување на полициска вежба- веднаш му била укажана помош

На 15.10.2019 во 12.05 часот на полицискиот полигон во Пенуш, штипско, при боево гаѓање од припадници на Министерството за внатрешни работи, со повреди се здобил полициски службеник, на кого му била укажана лекарска помош во Клиничка болница Штип.

Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус