вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 50
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Полицаец пукал во полициската станица во Драчево

Полицаец пукал во полициската станица во Драчево

Полициски приправник отишол да го остави оружјето во магацин по завршувањето на смената, па испукал неколку куршуми во ѕидот во ходникот на полициската станица.

Во билтенот на МВР е заведено дека вчера околу 18:55 часот, во ходникот во Полициска станица Драчево приправник за полицаец, кој се упатил кон магацинот да го остави оружјето, испукал неколку куршуми на ѕидот, при што нема повредени лица.

За настанот известен е ОЈО Скопје и Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди и се преземаат мерки за расчистување на случајот.