сабота, 24. јули 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Полицаец приведен поради напад на свој колега

Полицаец приведен поради напад на свој колега

На 20.06.2020 околу 12.00 часот на ул.„Христо Татарчев“ во Велес, лица кои извршувале работни задачи односно обележувале паркинг простор, биле нападнати од две лица. При обид на полициски службеник да интервенира, бил омаловажуван и навредуван од Н.А.(55), полициски службеник кој бил таму, а не бил на работа и не почитувал наредба од колегата кој службено постапувал. Н.А. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус