вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 166
home Хроника

Полицаец од Куманово истепан во полициска станица пред колегите

Полицаец од Куманово истепан во полициска станица пред колегите

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против С.С.(56) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело напад на службено лице при вршење работи на безбедноста.

На 16.08.2019 околу 14.00 часот во просториите на Полициската станица Куманово, пријавениот, кој бил приведен за претходно пријавен настан, физички го нападнал полицискиот службеник додека имал службен разговор со него.

 

Qatar 2022