четврток, 14. ноември 2019. Вести денес: 81
home Хроника

Полицаец нападнат во велешко село

Полицаец нападнат во велешко село

На 08.06.2019 година околу 11:30 часот на локалниот пат Велес-с.Бузалково на влезот од селото И.А.(42) физички нападнал полициски службеник при вршење службени дејства.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.