вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Полицаец нападнат во Ѓорче Петров

Полицаец нападнат во Ѓорче Петров

На 16.06.2020 во 04:30 часот полициски службеник од Полициската станица Ѓорче Петров пријавил дека околу 02:10 часот на ул.“1“ при превземање на службени дејствија бил физички нападнат од У.Б.(24) од Скопје.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Локални избори 2021