четврток, 21. ноември 2019. Вести денес: 63
home Хроника

Полицаец нападнат во Дебар

Полицаец нападнат во Дебар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривичнa пријавa против Н.И.(35) од Дебар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста”.

На 08.07.2019 во Дебар, на улица „8-ми Септември”, пријавениот физички нападнал полицискиот службеник кој вршел службени дејствија.