среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 159
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Полицаец нападнат од млад скопјанец

Полицаец нападнат од млад скопјанец

На 08.05.2022 околу 20:00 часот, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода А.Ѓ.(22) од Скопје, затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејства.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус