недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 50
home Хроника

Полицаец нападнал свој колега во станицата во Штип

Полицаец нападнал свој колега во станицата во Штип

Синоќа околу 23 часот, во Полициската станица Штип, полициски службеник од Штип пријавил дека истиот ден околу 19.20 часот во зградата на Полициската станица Штип, бил удрен од друг полициски службеник.

Веднаш е известен Одделот за внатрешна контрола при МВР и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Коронавирус