вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 74
home Хроника

Поднесено обвинение против српски државјанин поради непочитување на здравствени мерки

Поднесено обвинение против српски државјанин поради непочитување на здравствени мерки

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице – државјанин на Република Србија за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од чл.206 од Кривичниот законик.

Обвинетиот на 8 јуни 2021 година со автомобил се движел низ Скопје., при што бил сопрен и легитимиран од полициски службеници. ​

Коронавирус