вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 212
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лисиче

home Хроника

Поднесена кривична пријава против охридски дилер на дрога

Поднесена кривична пријава против охридски дилер на дрога

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.К.(38) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

При претрес извршен во неговиот дом, полициските службеници пронајдоа и одзедоа марихуана.

Локални избори 2021