среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Поднесена кривична пријава против дилер од Штип

Поднесена кривична пријава против дилер од Штип

СВР Штип поднесе кривична пријава против В.М.(33) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 23.12.2017 на ул.„15-ти Корпус“ во Штип, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле хероин и марихуана.

Коронавирус