среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 163
Во живо

Мини митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Злетово

home Хроника

Поднела документи за развод, па добивала сериозни закани – кривична за поранешниот сопруг

Поднела документи за развод, па добивала сериозни закани – кривична за поранешниот сопруг

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.А.(27) од Р.Косово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 03.03.2020 оштетената А.Е. пријавила дека од ноември 2019, па сѐ до денот на пријавување, пријавениот, со кого поради бракоразводна постапка не живеела заедно, во повеќе наврати преку телефон ѝ  упатувал закани на неа и на нејзини роднини.

Локални избори 2021