среда, 2. декември 2020. Вести денес: 13
home Хроника

Почнал да ја допира по телото и избегал- нападната млада струмичанка во центарот на градот

Почнал да ја допира по телото и избегал- нападната млада струмичанка во центарот на градот

На 22.01.2020 во 21.10 часот во Полициската станица Струмица, Д.М.(24) од Струмица пријавила дека околу 18.45 часот во близина на спортската сала „Партизан“ во Струмица и се доближило едно лице и почнало да ја допира по телото, по што побегнало.

Во 22.45 часот, полициски службеници од Полициска станица Струмица на плоштадот во Струмица го препознале лицето и при обид да го лишат од слобода, тој физички нападнал еден од полициските службеници и побегнал.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и расчистување на случајот.

Коронавирус