вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 153
home Хроника

Починато новороденче донесено во Поликлиника во Шуто Оризари, случајот пријавен по две недели

Починато новороденче донесено во Поликлиника во Шуто Оризари, случајот пријавен по две недели

Вчера утрото во 09.20 часот од Поликлиника „Интер-Гин“ во населба Шуто Оризари, пријавиле дека во 08,50 часот кај нив Ф.Д.(26) донел починато новороденче родено на 29.11.2018 година.

По наредба на Јавен обвинител се извршува обдукција.

Коронавирус