четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Починато машко лице пронајдено кај Ново Село

Починато машко лице пронајдено кај Ново Село

На 07.06.2022 во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на место викано „Ореш“, атар на с.Ново Село, било пронајдено починато машко лице.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, со знаци на повреди на телото. Увид на местото извршиле увидна екипа и Јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено на обдукција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус