среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 51
home Хроника

Починато лице пронајдено во објект во Бутел

Починато лице пронајдено во објект во Бутел

Вчера во 18.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во објект на улица „Босна и Херцеговина“ било пронајдено починато лице Р.Ф. (40) од Скопје без видливи траги на насилство.

Увид извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција, се вели во денешниот полициски билтен.

 

Коронавирус