среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 24
home Хроника

Починато лице пронајдено во „Мерцедес“ на паркинг во Скопје

Починато лице пронајдено во „Мерцедес“ на паркинг во Скопје

Вчера во 23:35 часот од Итната медицинска помош било пријавено дека на паркингот од хотел во Скопје во неговото патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици бил пронајден починат Ј.К. (56) од Скопје.

Од страна на лекар била констатирана смрт.

Бил извршен увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на судска медицина за обдукција.

Коронавирус