четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 141
home Хроника

Починато лице пронајдено во Аеродром: МВР утврдува дали станува збор за само*биство

Починато лице пронајдено во Аеродром: МВР утврдува дали станува збор за само*биство

Во 12:40 МВР добиле пријава дека лице се фрлило од зграда на булевар „Јане Сандански“.

Од МВР за КУРИР велат дека ги утврдуваат  начинот и причините за смртта на лицето.

Очевидци на настанот кои ја контактираа редакцијата на КУРИР велат дека починатото лице било во близина на зграда, покриено, а полицијата веднаш излегла на терен.

Коронавирус