четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 133
home Хроника

Починато лице од Косово пронајдено на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје

Починато лице од Косово пронајдено на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје

На 21.11.2020 во СВР Скопје е пријавено дека околу 22.40 часот на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје, во бессознание е пронајден Ф.К.(57) од Косово.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

Коронавирус