четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 38
home Хроника

Починато 3-годишно дете донесено на Клиника, се извршува обдукција

Починато 3-годишно дете донесено на Клиника, се извршува обдукција

Вчера околу 10 часот од страна на лекар од Детската клиника во комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје било пријавено дека е донесено починато тригодишно дете од Скопје.

Известен е и јавен обвинител и се извршува обдукција.

Коронавирус