недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Почината жена од Градско пронајдена во својот дом- телото на обдукција

Почината жена од Градско пронајдена во својот дом- телото на обдукција

Денеска во 02.50 часот во СВР Велес било пријавено дека во домот на ул.„Кочо Рацин“ била пронајдена почината Р.П.(46) од Градско.

Екипа од Итна медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство.

Известен е Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатата било дадено на обдукција.

Коронавирус