понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Хроника

Починат маж пронајден во куќа во битолско

Починат маж пронајден во куќа во битолско

Од  Итна медицинска помош Битола вчера околу 20:45 часот било пријавено дека во куќа во с.Кукуречани има починато лице.

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола и било утврдено дека се работи за лицето Б.Р. (75) од истото село.

По наредба на Јавен обвинител, над телото на починатата ќе се врши обдукција.

Коронавирус