четврток, 6. август 2020. Вести денес: 7
home Хроника

Починат маж пронајден на брегот на Вардар

Починат маж пронајден на брегот на Вардар

На 07.07.2020 околу 13:30 часот во СВР Велес било пријавено дека на место викано „Грнчкишки лаки“, на брегот на реката Вардар, било пронајдено тело на починато машко лице.

Бил извршен увид на местото, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Коронавирус