недела, 31. мај 2020. Вести денес: 27
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Починат маж пронајден кај Тиквешко езеро, познат неговиот идентитет

Починат маж пронајден кај Тиквешко езеро, познат неговиот идентитет

На 18.05.2020 во 09:30 часот во ОВР Кавадарци, од Итна медицинска помош Кавадарци било пријавено дека во близина на Тиквешко езеро, во атарот на с.Ресава, било пронајдено починато лице.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци и било констатирано дека се работи за П.И.(71) од Прилеп.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Коронавирус