среда, 4. август 2021. Вести денес: 57
home Хроника

Починал овчар во трло

Починал овчар во трло

С.Т. од село Војница вчера во СВР Велес пријавил дека во трло во негова сопственост на местото викано Клетовник го пронашол без знаци на живот Љ.П. (64) од село Забрчани, кој работел кај него како овчар.

Доктор од итна медицинска помош констатирал смрт без траги од насилство. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Велес. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција во Институтот за судска медицина-Скопје.

Коронавирус