вторник, 3. август 2021. Вести денес: 166
home Хроника

Починал на лице место: Со автомобил излетал од пат во Илинден и удрил во бетонски ѕид

Починал на лице место: Со автомобил излетал од пат во Илинден и удрил во бетонски ѕид

На локалниот пат Илинден-с.Ајватовци, вчера околу 14,35 часот било пријавено дека патничко моторно возило „Форд фокус“ со скопски регистарски ознаки управувано од В. Д. (60), излетало од патот и удрило во бетонски ѕид.

Возачот В.Д починал на местото на настанот.

Увид извршила увидна екипа од СВР Скопје и Јавен обвинител.

Коронавирус