среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 152
home Хроника

Починал маж на Клиниката за токсикологија- еве ги деталите

Починал маж на Клиниката за токсикологија- еве ги деталите

Во Kомплексот клиники „Мајка Тереза“ – Клиника за токсикологија вчера имало починато машко лице.

Од МВР информираат дека вчера околу 19.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Kомплексот клиники „Мајка Тереза“ – Клиника за токсикологија имало починато машко лице.

Според пријавеното, лицето во клиниката дошло во тешка состојба и по кратко време починало.

Извршен бил увид. Се работи на расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија