среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 49
home Хроника

Почина жена на невропсихијатрија

Почина жена на невропсихијатрија

Синоќа, 30 минути по полноќ во Медицинскиот центар Гостивар, на Одделот за невропсихијатрија, по укажана лекарска помош починала 40-годишната К.Т. од Гостивар.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено на обдукција.

Локални избори 2021