вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 269
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Почина затвореник во затворот во Штип

Почина затвореник во затворот во Штип

Починал затвореник во затворот во Штип, информира МВР. Вчера во околу 09 часот во СВР Штип, од Казнено поправната установа Штип било пријавено дека 42-годишниот Д.Ч. од Штип, кој бил на издржување на казна затвор, починал.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Штип и Јавен обвинител. Смрт без траги на насилство констатирал доктор од Итната медицинска помош Штип и телото на починатото лице било предадено за обдукција.

Парламентарни избори 2020