вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Почина затвореник во затворот Идризово

Почина затвореник во затворот Идризово

На 28.10.2019 во 09.07 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено-поправна установа Идризово починал Е.И.(40) од с.Горно Оризари, велешко.

Смртта ја констатирал лекар, а телото на починатиот било предадено на обдукција, информираат од МВР.

Коронавирус