сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 107
home Хроника

Почина затвореник во „Шутка“

Почина затвореник во „Шутка“

На 02.12.2020 во 08.00 часот во СВР Скопје, од Затвор Скопје било пријавeнo дека во затворот починал осуденикот Б.М.(41) од Ресен, кој издржувал казна затвор.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција. (МИА)

Коронавирус