сабота, 4. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Почина Васко Чукарков, сопственик на радио ,,Галакси“ од Кавадарци

Почина Васко Чукарков, сопственик на радио ,,Галакси“ од Кавадарци

Во 46-та година од животот вчера почина Васко Чукарков, сопственик на Радио „Галакси“ Кавадарци.

Тој беше претседател на Асоцијацијата на локални радија на Македонија, информира РТК.

Погребот на колегата Чукарков е денеска на градските гробишта во Кавадарци од 14 до 15 часот.

Извор: АКО

Коронавирус