петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Хроника

Почина скопјанец, паднал од покривот на својата куќа

Почина скопјанец, паднал од покривот на својата куќа

Во попладневните часови на 9-ти јуни во Полициското одделение Сарај била пријавена смрт на 64-годишник од ова скопско село.

Според пријавата, додека работел на покривот од својата куќа, 64-годишникот паднал во дворот на негов сосед.

По незгодата, тој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде околу 20.40 часот починал.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Локални избори 2021