четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 158
home Хроника

Почина скопјанец, паднал од покривот на својата куќа

Почина скопјанец, паднал од покривот на својата куќа

Во попладневните часови на 9-ти јуни во Полициското одделение Сарај била пријавена смрт на 64-годишник од ова скопско село.

Според пријавата, додека работел на покривот од својата куќа, 64-годишникот паднал во дворот на негов сосед.

По незгодата, тој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде околу 20.40 часот починал.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коронавирус