понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 99
home Хроника

Почина ранетиот во престрелката во Диво Насеље

Почина ранетиот во престрелката во Диво Насеље

Лицето кое што вечерва беше погодено од огнено оружје во пукањето во Куманово, им подлегна на повредите во Клиничкиот центар во Скопје. Оваа вест ја потврдија и од болницата, јавува ТВ 21.

До пукањето дошло после расправијата меѓу две семејства во кумановско Диво Насеље. Ранетото лице поради тежината на повредите беше донесено во Скопје, но ја загуби битката за животот.

Од тепачката неколку лица од двете семејства се полесно повредени.

Коронавирус