сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 93
home Хроника

Почина работник при изведување градежни работи во фабрика

Почина работник при изведување градежни работи во фабрика

На 09.04.2020 во 13.00 часот во Полициската станица Пробиштип, С.Т.(27) од Пробиштип пријавил дека при изведување на градежни работи во фабрика во Пробиштип бил повреден М.С.(63) од с.Злетово и од здобиените  повреди  починал, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Коронавирус