среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 22
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Хроника

Почина пожарникар во Скопје

Почина пожарникар во Скопје

Во Скопје, во непосредна близина на транзитниот центар за странци вчера околу 16,30 часот  е опожарена поголема површина на сува трева и неколку дрвени куќички (напуштени гулабарници), додека во делот на транзитниот центар е зафатена помала површина на сува трева.

Пожарот е изгаснат од екипи на Противпожатна единица. При гасењето на пожарот на пожарникарот Г.Ј.(47) од Скопје му се слошило и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза” за укажување на лекарска помош. Во 18.30 часот Г.Ј. починал.

Со наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција

Коронавирус