четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Почина пешак во Струмица: Го прегазил возач со комбе

Почина пешак во Струмица: Го прегазил возач со комбе

Во круг на индустриска зона во Струмица, вчера во 10.45 часот товарно возило „мерцедес спринтер“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.А. (40) од Прилеп, удрило во пешакот Н.Д. (69) од Струмица.

Од здобиените повреди Н.Д. починал на местото на настанот.

Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Локални избори 2021